امروز

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نایین

 

 

واحد نایین درراستای نیل به هدف مقدس و والای دانشگاه آزاد اسلامی که ایجاد زمینه و بستر لازم حرکت های پرشتاب علمی، فرهنگی و نگرشی جوانان عزیز این مرز و بوم جهت مصونیت بخشیدن به نظام مقدس اسلامی و باورهای دینی و استقلال فکری و فرهنگی جامعه اسلامی در برابر جریان های انحرافی و تهاجم روز افزون فرهنگی غرب مسلح به فن آوری گسترده، سریع، رنگین و پر جاذبه می باشد، در بیست و ششم آبان ماه سال 1366 تاسیس و با هدف حرکت در مسیر توسعه و تولید دانش در جامعه و تربیت فارغ‌التحصیلان و متخصصانی که به فضائل انسانی، اخلاقی و اسلامی آراسته باشند به کار خود ادامه می دهد.

  در سال 1367 باحداقل امکانات، فعالیت آموزشی خود را باپذیرش 140 دانشجو در دو رشته کارشناسی روانشناسی عمومی و کاردانی برق و الکترونیک درساختمانی استیجاری به مساحت 400 متر مربع آغاز نمود و  اکنون ضمن احراز درجه بزرگ در تقسیم بندی درجاتی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بر حسب امتیازات لازم با2200 دانشجو، 61کارمند، 111عضو هیات علمی 45 نفر تمام وقت و 66 حق التدریس، 306063 متر مربع زمین های ملکی، 28000 متر مربع زیر بنا بیش از 8000 مترمربع فضای آموزشی شامل 3 دانشكده و دو مجتمع كارگاهي و آزمايشگاهي، چهار خوابگاه ملكي با مجموع زيربناي 11000مترمربع، سلف سرويش مجهز با زيربناي 2150 مترمربع و دیگر امکانات نسبی قابل توجه پژوهشی- فرهنگی و رفاهی در 25رشته تحصیلی و چهار مقطع مشغول به فعالیت علمی و آموزشی بوده و به عنوان مهمترین مرکز تعلیم شهر نایین در فاصله 145 کیلومتری شرق اصفهان، آماده خدمت رسانی علمی و فرهنگی به مشتاقان علم و دانش می باشد.

دانشگاه خود را ملزم می‌داند با توجه به روند دگرگونی‌های شگرف در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، فن‌آوری و اجتماعی، نیازهای تازه و نوظهور آموزشی و پژوهشی جامعه را از طریق طراحی و توسعه دوره‌های آموزشی و خدمات متنوع با بهره‌مندی از فن‌آوری نوین و سیستم‌های پیشرفته آموزشی و همکاری با دانشگاه‌های مطرح جهان تأمین نماید.

دانشگاه به لحاظ مسوولیت ملی و اجتماعی، خود را متعهد به ارایه خدمات آموزشی، پژوهشی و عمومی در بالاترین سطح استانداردهای کیفی می‌داند و بر این باور است این مهم تنها با جذب و حفظ استادان نخبه و فرهیخته و افزایش توانمندی‌های مدیران و کارکنان به نتیجه مطلوب خواهد رسید.  

از 45 نفر عضو هيئت علمي تمام وقت 3 نفر داراي مرتبه استادياري بوده و 11 نفر بورسيه دكتراي تخصصي هستند.
تاكنون از دانشگاه آزاد اسلامي واحد نايين بیش از 6000نفر فارغ التحصيل شده اند كه ده درصد آنان در مقاطع بالاتر دانشگاه هاي دولتي و آزاد اسلامي پذيرفته شده يا در خارج از كشور به ادامه تحصيل مشغولند.

بيش از30 تن ازدانشجویان ممتاز فارغ التحصیل درمقاطع بالاتر تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد بدون کنکور پذیرش شده اند.در اين واحد دانشگاهي چهار سایت کامپیوتر با زير بناي 300 مترمربع مجهز به 60 دستگاه رايانه، يك دستگاه چاپگر و كليه نرم افزارهاي كاربردي و آموزشي مورد نياز دانشجويان آماده ارائه خدمت به اساتيد و دانشجويان گرامي مي باشد.

 کتابخانه مجهز به سيستم مکانیزه داراي بيش از 26000 جلد كتاب، مجموعه مقالات و مجلات علمي است.

 کلیه امور آموزشی و رفاهی دانشجویان از قبیل انتخاب واحد، حذف و اضافه، مشاهده ريز نمرات، پرداخت شهريه، رزرو غذا، ثبت نام خوابگاه، رزرو غذا و ....  مكانيزه شده و به صورت اينترنتي نيز امكان پذير ﻣﻲباشد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نایین دارای مرکز رشد وکار آفرینی، دفتر ارتباط با صنعت و جامعه، کانون دانشجویی هلال احمر، 5انجمن علمی، باشگاه پژوهشگران جوان، بسيج دانشجويي و ... ﻣﻲباشد که تاکنون عملکردهای چشمگیری در زمینه برگزاری سمینارهای علمی، چاپ نشریات تخصصی، برگزاری بازدیدهای علمی و تشکیل کارگاههای آموزشی داشتهﺍند.

بيش از50 مورد مقام اول تا سوم در مسابقات ورزشي بين المللي،كشوري، منطقهﺍي و استاني در رشته های مختلف توسط دانشجويان اين واحد احراز شده است.

تا كنون در اين واحد دانشگاهي 45 دوره آموزشي ويژه كاركنان و 25 دوره آموزشي ويژه اعضاي هيئت علمي برگزار شده است.
 صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نایین با عملکرد بسیار مطلوب در زمینه اعطاي انواع وامهای قرضﺍلحسنه شهریه، کمک هزینه تحصیلی، اجاره مسکن، ازدواج و ضروری با زمان باز پرداخت کوتاه مدت ،میان مدت وبلند مدت توانسته است در سالهای 81،84 ، 85 و 87 در ارزیابیهای بعمل آمده رتبه اول را در دانشگاههای آزاد اسلامی کشور کسب نماید.

تعداد بازديد : 9946