امروز

 ریاست دانشگاه آزاد اسلامی:
 دانشگاه آزاد اسلامی
در
نگاهی مختصر


رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی:
 

دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يكي از نهادهاي برخاسته از انقلاب اسلامي با حمايت بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و درايت دولتمرداني چون آيت اله هاشمي رفسنجاني  با هدف گسترش آموزش عالي در كشور شكل گرفت و راهي پرفراز و نشيب را  طي كرده است.بردن آموزش عالي به دورترين نقاط اين كشور كهن تنها از كساني ساخته است كه آن را با تمام وجود دوست مي دارند و براي سربلندي آن از هيچ كاري دريغ نمي كنند. اكنون جوانان ما در دل كوير ها، در نقاط مرزي، در شهرهاي دور و زير آسمان آبي اين كشور در حال يادگيري علم وفنآوري هستند و وجود دانشگاه آزاد اسلامي موجب توزيع عادلانه تر دانش در سراسر كشور شدﻩاست. خوشبختانه دانشگاه از مرز قضاوتهاي سطحي عبور كردﻩاست و كميت و كيفيت آن به حدي است كه هيچكس نمي تواند آن را انكار كند. دانشگاه آزاد اسلامي در زماني به وجود آمدكه كشور سالهاي پرتلاطم اوايل انقلاب را طي ﻣﻲكرد. دشمن در بخشي از خاك كشور عزيز ما اردو زده بود و عمده هزينه هاي كشور صرف جنگ مي شد. در چنين شرايطي كه مردم براي تامين ارزاق عمومي با مشكلات متعددي روبه رو بودند، درايت تعدادي از دورانديشان كشور به تشكيل اين نهاد مهم متمايل گرديد. كساني كه مي دانستند جنگ با جهالت و عقب ماندگي همپايه جنگ رودر رو با دشمن اهميت دارد. بركت يك ميليون تومان اهدائي حضرت امام(ره) براي راﻩاندازي دانشگاه چنان بود كه اكنون بزرگترين دانشگاه جهان از همان آغاز، شكل گرفته است.


منشور اخلاقی دانشگاه :

- از دیدگاه صاحب نظران نظام اداری ، یک سازمان باید علاوه بر وظایف تشکیلاتی ، فلسفه و رسالت اجتماعی نیز داشته باشد .

- فلسفه و رسالت هر سازمان موجب پرورش هوشمندی ، پختگی و ژرف نگری کارکنان می شود به گونه ای که اندیشه های کارکنان و اساتید و دانشجویان آنان را در چارچوب انسانی و اجتماعی قرار می دهد تا بتوانند رفتارشان را در همان ساختار بروز دهند . باید برای انجام رسالت همگانی سازمان با یکدیگر سخت تلاش کنند و این فلسفه و رسالت را منشور اخلاقی می نامند .

- همه افراد جامعه قابل احترام هستند و نیازمندند که خویشتن را ارزشمند ببینند و این ارزشمندی بر پایه ای محکم استوار است و پابرجاترین و سالم ترین عزت نفس بر پایه احترامی که مستحق آنیم استوار است نه بر اساس شهرت یا آوازه ظاهری و تملق ها .منشور اخلاقی بر دو وجه استوار است : 

1 – کسانی که بعنوان مشتری و یا ارباب رجوع یک سازمان بصورتهای مختلف با سازمان ارتباط دارند .

2 – کسانی که ارائه خدمت به مراجعان را بر عهده دارند .


محورهای منشور اخلاقی بر پایه :

1 – نظم و انضباط در محل کار

2 – آراستگی ظاهری

3 – وقت شناسی

4 – برخورد خوب با ارباب رجوع و رعایت ادب و احترام و نزاکت

5 – انجام امور بر اساس عدل و انصاف

6 – انجام امور ارباب رجوع در کمترین زمان ممکن

خدمات دهندگان و خدمات گیرندگان با رعایت منشور اخلاقی در انجام هر چه بهتر امور بر اساس ضوابط و مقررات در پویایی و رشد چشمگیر سازمان نقش دارند .عهد نامه : 

در پیشگاه خداوند متعال با خود عهد می بندم که همه روزه و در تمامی ساعات با ظاهری آراسته و در محیطی منظم و در نهایت نظم و انضباط و ادب و احترام با برخوردی نیک و پسندیده با ارباب رجوع ، مردم و همکاران تعامل برقرار نموده و در کوتاهترین زمان ممکن امور محوله را در کمال صداقت و رعایت انصاف به انجام رسانیده و در صورت برآورده نشدن ارباب رجوع توضیحات کافی برای روشن شدن ذهن آنان ارائه نمایم و در راستای اهداف متعالی سازمان و کشور خود را مقید به اجرای رسالت ،‌اصول و منشور ذیل دانسته و پایبند باشم.


منشور اخلاقی : 

- در حفظ نظم محل کار ، ‌اتاق و میز تحریر خود خواهم کوشید چون نظم و انضباط نشانگر شخصیت ایمان و اعتقاد وی به خدمت صادقانه است چون نظم و انضباط نشانه ایمان است.

- با کمال خوشرویی از ارباب رجوع استقبال و پس از انجام کار با کمال خوشرویی او را بدرقه نمایم چون مردم و ارباب رجوع ولی نعمت ما هستند .

- تعلقات سازمانی را در خود می پرورانیم و به همکاران احترام می گذاریم تا با همدلی در جهت کرامت و رضایت ارباب رجوع مردم گام برداریم.

- انجام صحیح و سریع امور محوله را جزء وظیفه خود دانسته و با توجه به گرانبها تر بودن وقت از طلا در کوتاهترین زمان ممکن خواسته هایشان را با توجه به ضوابط اجابت نماییم.

- از هرگونه بحث و گفتگوی غیر حضوری و پافشاری و اصرار غیر معمول در رابطه با اثبات نظرات به حق و قانونی با ارباب رجوع خودداری و درصورت قانع نشدن با کمال احترام ایشان را به مقامات بالاتر معرفی خواهیم نمود .

- از نارضایتی ارباب رجوع در صورت برخورد نامناسب ناخواسته متأثر و با فروتنی از او عذر خواهی و در نهایت افتخار از او تشکر نماییم .

- مشتاقانه به نظرات و دیدگاههای ارباب رجوع گوش داده و از انتقاد و پیشنهاد ایشان در رابطه با اصلاح رفتار و تغییر روش انجام کار البته بر اساس مقررات استفاده می کنیم. 
تعداد بازديد : 12190